Tutoreak eta taldeak


Haur hezkuntza

TUTOREA TALDEA
3 URTE
Mikel Pinillos 3 urte A
Bittori Martin 3 urte B
4 URTE
Iria Torrado 4 urte A
Idoia Gomez 4 urte B
5 URTE
Lurdes Flores 5 urte A
Aitziber Beroiz 5 urte B

Lehen hezkuntza

TUTOREA TALDEA
1.MAILA
Arantxa Amigorena 1. A
Ane Mujika 1. B
2.MAILA
Josu De la Hoz 2. A
Naihara Fernandez 2. B
3.MAILA
Noemi Basarte 3.A
Ana Gurbindo 3. B
4.MAILA
Ixone Bakaikoa 4. A
Mikaela Baraibar 4. B
5.MAILA
Sabino Arribillaga 5. A
Rafa Sanjurjo 5. B
6.MAILA
Iosune Perez 6. A
Rafa Ollo 6. B
Joseba Tristan 6. D

DBH

TUTOREA TALDEA
1.MAILA
Amaia Legarra 1. A
Josu Sueskun 1. B
2.MAILA
Enara Lakuntza 2. A
Pello Etxaniz 2. B
3.MAILA
César Etxeberria 3.A
Izaskun Aldaz 3. B
4.MAILA
Unai Errazkin 4. A
Nerea Etxeberria 4. B

Irakasle ez tutoreak

 

  • David Barcenilla
  • Mª Puy Boneta
  • Pilartxo Pellejeros
  • Maider Etxaniz
  • Inma Lopetegi
  • Mari Carmen Lopez de Dicastillo

Ingelera mintegia

  • Marta Andueza
  • Irma Aspe
  • Nerea Etxeberria
  • Enara Lakuntza

Orientazio departamentua

  • Ana Ilarregi : Psikologoa
  • Montse Martínez : Pedagogoa. Laguntza irakaslea.
  • Yayo Salegi : Pedagogoa. Laguntza irakaslea.
  • Susana Barbarin: Psikologoa

Kalitate arduraduna

Susana Barbarin

Euskaraz Biziko arduraduna

Maider Etxaniz

Administrazioa eta zerbitzuetako langileak

Administrazioa
  • Ana Maté
  • Inés Larrión
Jantokiko langileak
  • Piedi Aramendia
  • Karmentxu Rekondo
  • Maite Zinkunegi
  • Jaione Moya
  • Irantzu Legarra
  • Sonia Abeijón
  • David Barcenilla
  • Idoia Peral
  • Leire Roca
Garbitasun langileak
  • Marian Bilbao
  • Karmentxu Rekondo
  • Mª Cruz López
  • Mª Puy Arrastia
  • Soko Azkona
  • Sonia Abeijón
Erabilera anitzetako langilea

Gotzon Tristán

Sukaldea

Jangarria

ESKOLA EGUTEGIAK

Hauexek dira 2013-2014 ikastaroko ordutegiak:

ORDUTEGIAK

Haur hezkuntza

3 urte

GOIZEZ

ARRATSALDEZ

EGUNERO

Sarrera

9.00

9.00-12.30

15.00-16.30

ASTEAZKEN ARRATSALDEAN EZ DAGO KLASERIK

 

4 urte

GOIZEZ

ARRATSALDEZ

EGUNERO

Sarrera

9.00

9.00-13.00

15.00-16.30

ASTEAZKEN ARRATSALDEAN EZ DAGO KLASERIK

 

5 urte

GOIZEZ

ARRATSALDEZ

EGUNERO

Sarrera

9.00

9.00-13.00

15.00-16.30

ASTEAZKEN ARRATSALDEAN EZ DAGO KLASERIK

 

Lehen hezkuntza

GOIZEZ ARRATSALDEZ
EGUNERO

9.00-13.00

15.00-17.00

ASTEAZKENA

9.00-13.00

EZ DAGO KLASERIK

ATSEDENALDIA

10.45-11.15

 

DBH

1, 2, 3, 4. MAILAK

ASTELEHENA ETA ASTEARTEA GOIZEZ:9.00-14.00

ARRATSALDEZ: 15.40-17.30

ASTEAZKENA ETA OSTIRALA GOIZEZ:9.00-14:00

 

 

OSTEGUNA

GOIZEZ:9.00-13.05

ARRATSALDEZ:15.00-16.50

OHARRA: EGUNERO 8,00ETATIK 9,00ETARA HAURTZAINDEGI ZERBITZUA ESKEINIKO DA BEHAR DUTENENTZAT. ALDEZ AURRETIK ABISATU ARDURADUNARI.

GELEN KOKAPENA

Ubicacion de las clases Mapa
Haur hezkuntza
Beheko solairua
Gelen kokapena haur hezkuntzan
Lehen hezkuntza
Lehenengo solairua
Gelen kokapena lehen hezkuntzan
Bigarren solairua
Gelen kokapena lehen hezkuntzan
DBH
Lehenengo solairua
Gelen kokapena lehenengo hezkuntzan
Bigarren solairua
Gelen kokapena bigarren hezkuntzan
Hirugarren solairua
Gelen kokapena bigarren hezkuntzan

Haur hezkuntza

3 urte

  • Kurtso amaierako txangoa Irantzura
  • Lizarran zehar irteerak:kaleak, etxeak, udazkena …aztertzeko

4 urte

  • Salida al museo
  • Excursión de fin de curso al Planetario/Viaje en tren a Olite/Visita al castillo de Olite
  • Salida para conocer algunas profesiones

5 urte

  • Salida a Los Llanos para observar el otoño
  • convivencia de dos días en el albergue de Huici
  • Salida para conocer la ciudad

Lehen hezkuntza

LH 1go maila

  • Liburutegira bisita
  • Museora bisita
  • 2 egunetako egonaldia
  • Landutako gaiekin loturiko irteerak.
  • Lizarrako erakundeek antolatutako ekintzak ( erakusketak, antzerkia…)

LH 2. maila

  • Museora bisita
  • Iruñako Planetarioa bisitatu
  • Liburutegira bisita
  • Valdelobosetik goiz buelta
  • Lizarrako  erakundeek antolatutako ekintzak (erakusketak, antzerkia…)
  • Lizarran zehar irteera
  • 2 egunetako egonaldia

LH 3. maila

  • Lizarrako  erakundeek antolatutako      ekintzak(erakusketak, antzerkia…)
  • Polikiroldegian igeriketa
  • Parque Polo bisitatu. (Heziketa biala).
  • 2 egunetako egonaldia Astizen

LH 4. maila

  • Lizarrako  erakundeek antolatutako ekintzak(erakusketak, antzerkia…)
  • Ilundain
  • Nestlé lantegira bisita (Araia)
  • 2 egunetako egonaldia Huitzin

LH 5. maila

  • 2 egunetako egonaldia
  • Mekanografia ikastaroa
  • Iruñako Planetariora bisita
  • Nafarroako Museora bisita
  • Lizarrako  erakundeek antolatutako ekintzak (erakusketak, antzerkia…)
  • Ikastolen arteko “Herri Kirolak” topaketa

LH 6. maila

  • Mekanografia ikastaroa
  • Ikaspilota
  • Lizarrako erakundeek antolatutako ekintzak (erakusketak, antzerkia…)
  • Gabon kantu topaketa, Lizarra
  • Parque Polo bisitatu. (Heziketa biala)
  • 2 eguneko egonaldia

LHko ikasle guztiei zuzendutako ekintza orokorrak

  • Pilota, eskubaloia, xakea, frantsesa, plastika, mendi irteerak, futbola, txistua, trikitixa…
  • Ikastola mailan: Mikel Deuna Eguna, Olentzero, Agate Deuna; Zuhaitz Eguna, Inauteriak.
  • Lizarra eta Nafarroa mailan antolatzen diren literatur eta marrazki lehiaketak.

DBH

1go DBH

  • Hiru egunetako egonaldia
  • Andelosera bisita
  • Araztegira bisita

2.DBH

  • Aste Txuria Izaban
  • Lizarrako Erromaniko eta gotikoa

3. DBH

  • Aste Berdea
  • Antzezlanak
  • Bardeetako Txirringa martxa

4. DBH

  • Tutoreekin irteera.(Egun batzutakoa)
  • 4.mailako orientazioa dela eta bisitak ikastetxe desberdinetara
  • Lanbide azoka.
  • AHI ko jarduerak direla eta, bisitak  talde desberdinetara
  • Lanbide Hastapenetako ikasleekin kooperatiba baten sorrera

Ikastolakoko ikasle guztiei zuzendutako ekintza orokorrak

  • Ihauteriak
  • Agate Deuna
  • Mikel deuna
  • Lehiaketak (bertsoak, ipuinak, antzerkiak…)
  • Idazleak Ikastolan
  • Irratia
  • Aldizkariak (Debeatxekeriak, Auzolan)
  • Haur kantari txapelketa
  • Kirol jarduerak

ESKOLAZ KANPOKO EKINTZAK

  • Plastika ekintza

Arduraduna:  PUY BONETA.

ASTEAN  BI  EGUNETAN

13:45-etatik  14:45-erarte

HAUR HEZKUNTZAKO 4 eta 5 urte

LEHEN HEZKUNTZAKO 1 eta 2. Maila

Izen ematea: Irailak 3-27 Idazkaritzan

  • EGA prestatzeko klaseak

Arduraduna:  MAITE UNDIANO

ASTELEHENA 17:30-etatik  19:30-rarte

ASTEAZKENA 15:00-etatik 17:00-etara edo 17:00-etatik 19:00-etara

DBH 4. mailakoentzat             

Izen Ematea: Irailak 3-27 Idazkaritzan

  • Ingelera hizkuntza eskolako azterketarako prestaketa (1º-2º)

Arduraduna:  INGELES MINTEGIA

DBH 3. MAILA: ASTEARTETAN 17:30-ETATIK 18:30-ETARA

DBH 4. MAILA: OSTEGUNETAN 17:15-ETATIK 18:15-ETARA

INGELESA 1: DBH3.

INGELESA 2: DBH4.

Izen Ematea: Irailak 3-27 Idazkaritzan

  • Frantsesa

Arduraduna:  MARI CARMEN LOPEZ DE DICASTILLO

ASTEAN BI EGUNETAN

ORDUTEGIA MALGUA      

LEHEN HEZKUNTZAKO 2., 3., 4., 5. eta 6. Mailak

Izen Ematea: Irailak 3-27 Idazkaritzan

  • Euskal Dantzak

Arduraduna:  IRATI TXASKO

ASTEAN BI EGUNETAN

13:45-etatik  14:45-erarte

HAUR HEZKUNTZAKO  5 urte            

LEHEN HEZKUNTZAKO 1.  eta 2. Mailak

Izen Ematea: Irailak 3-27 Idazkaritzan

  • Ingelera

Arduraduna:  IRMA ASPE

ASTELEHENA ETA OSTIRALA

14:30-etatik  15:00-arte

HAUR HEZKUNTZAKO  4 eta5 urte            

Izen Ematea: Irailak 3-27 Idazkaritzan

 

Bilera orokorrak gelaka

  • Haur hezkuntza: Urrian eta Maiatzan
  • Lehen hezkuntza: Urrian eta Maiatzan
  • DBH: Urrian eta Maiatzan

Familia-tutore bilerak

  • Haur hezkuntza: Abenduan eta Ekainan
  • Lehen hezkuntza: Abenduan eta Ekainan
  • DBH: Abenduan eta Ekainan